ROK 2018 W LICZBACH:

Liczba dni na szlaku: 24
Przebyte kilometry [km]: 285.6
Suma podejść [m]: 15.898
Suma zejść [m]: 16.524
Zdobyte szczyty: 53
Odwiedzone Schron., Chaty: 21
Punkty GOT: 441
Data Aktualizacji: 6.03.2018
Najczęściej odwiedzane pasma górskie:
1. Tatry (8)
2. Sudety (7)
3. B.Śląski (3)
4. G.Świętokrzyskie (2)
4. B.Żywiecki (2)
5. B.Niski (1)
6. B.Sądecki (1)

SPOTKANIE Z TOMASZEM KOBIELSKIMW dniu 26.09.2016 roku w Klubie Podróżników Namaste w Katowicach odbyła się kolejna prelekcja człowieka gór.
Tym razem progi Klubu odwiedził Tomasz Kobielski, który opowiadał o drodze jaką przebył zdobywając Koronę Ziemi.
Swój pokaz nazwał  "Moja  Korona  Ziemi".


Nie obyło się od małego poślizgu. Pan Tomasz miał problem z odczytem slajdów przez laptop i musiał szybko cały pokaz slajdów prelekcji przekopiować na inny komputer. W efekcie wszystko rozpoczęło się 20 minut później.
Opłacało się jednak czekać ponieważ informacje, cenne uwagi i chwile uśmiechu jakie dostarczył Tomek zapadną obecnym, a także mi głęboko w serce.Rozbudziły apetyt na poznanie innych górskich zakątków Ziemi :)Kilka słów o samym Tomku Kobielskim.

Jeden z pierwszych Polaków zdobywców „KORONY ZIEMI”. Doświadczony wspinacz, alpinista i himalaista. Zawodowo lider Agencji Wyprawowej Adventure 24.pl i świetny organizator wyjazdów i wypraw w najdalsze zakątki Świata. Zdobywca dwóch 8 - tysięczników Cho Oyu oraz Mount Everest. Współorganizator wyprawy Martyny Wojciechowskiej na Mt. Everest. Członek polskiej wyprawy na K2 w 2010 roku oraz na Lhotse w 2012.
Wielokrotny zdobywca gór z Korony Ziemi i nie tylko: Aconcagua 7 razy, Denali 3 razy, Elbrus 8 razy, Island Peak 5 razy, Kazbek 8 razy, Ama Dablam , Chan Tengri i wiele innych..
Poza górami najwyższymi w sposób szczególny upodobał sobie Afrykę do której wraca każdego roku. Najwyższą górę Afryki Kilimandżaro zdobył 29 razy.

Ja i Seba z Tomkiem
Autograf z dedykacją jaki otrzymałem :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz